Kochasz wiersze? Wybierz się na romantyczne wydarzenie do Otwocka Wielkiego
Jeśli masz zdolności recytatorskie, spróbuj swoich sił w zbliżającym się wydarzeniu, które odbędzie się w Otwocku Wielkim.
W sobotni wieczór (2 lipca), odbędzie się ciekawe wydarzenie zatytułowane jako „Romantyczny slam w Otwocku Wielkim”. Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie w Muzeum Wnętrz przy ulicy Zamkowej 49 w Otwocku Wielkim. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:00. Zakończenie przewidywane jest o 21:00. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Promocji Kultury OtwArte, Muzeum Teatralne i Poezja w Warszawie, Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim.
Pomysł realizacji wskazanego projektu narodził się z chęci uczczenia 200. rocznicy słynnych „Ballad i Romansów” wybitnego poety Adama Mickiewicza. Impreza będzie poprowadzona przez Barb Nowakowską (Raban) oraz Magdaleną Walusiak. Ponadto w tym samym dniu zaplanowano również o godzinie 16:00 oprowadzenie po pałacu, a o 17:00 koncert muzyki klasycznej.
W celu wzięcia udziału w wydarzeniu należy wcześniej dokonać zapisu. Zapisać można się drogą online wysyłać zgłoszenie na adres [email protected] lub w dzień realizacji przedsięwzięcia (przed turniejem). Należy pamiętać, że podczas konkursu obowiązuje limit miejsc, a także lista rezerwowa.
Jakie są zasady slamu, który odbędzie się za dwa dni?
Trzeba przyznać, że zasady slamu są proste. Każda osoba, która zechce wziąć udział w zbliżającym się wydarzeniu musi przedstawić wiersz. Na wykonanie prezentacji uczestnicy wydarzenia będą mieli maksymalnie do 4 minut (w zależności od rundy). Co ciekawe, kandydat może czytać wiersz z kartki lub innego nośnika z tekstem (telefon, tablet). Jeśli uczestnik wydarzenia będzie czuł się na siłach, może również przedstawić wiersz z pamięci, a nawet zaimprowizować!
Podczas wydarzenia nie będzie profesjonalnego jury. Konkursowicze będą ocenieni przez publiczność. W każdej rundzie konkursu, osoby zasiadające na widowni będą miały tylko 1 głos. Przy tego typu konkursach ważne są także takie aspekty jak interpretacja, dykcja, mimika, a także charyzma. Wskazane elementy rzutują na całość wykonania i to właśnie one będą oceniane przez widownię.
Konkurs realizowany będzie w trzech etapach: eliminacje, półfinał oraz finał. Przynajmniej jeden z wierszy prezentowanych podczas wydarzenia powinien nawiązywać do zbioru publikacji „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. Wśród podawanych inspiracji organizatorzy podają np. legendy i podania ludowe, lokalną przyrodę, figurę poety – wieszcza, romantyzm w myśleniu współczesnym.