Nieprzeciętny talent muzyczny z Otwocka!
Mowa oczywiście o Olivierze Palmer, który zadziwia wszystkich swoim talentem. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że nasz wokalista jest głuchy! Ostatnio zdobył wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Lodołamacze”.
Olivier Palmer znany jest lokalnej społeczności od wielu lat. Wyróżnia się talentem muzycznym, ale również niepełnosprawnością, która na pierwszy rzut oka powinna zaprzeczać zdolnością artysty. Olivier nie słyszy od dziecka. Wiemy, że w codziennym życiu pomagają mu wysokiej klasy aparaty słuchowe.
Olivier rozpoczął śpiewać w wieku 17 lat. Posiada mocny tenorowy głos. Według opowiadań jego mamy, chłopak zainspirował się śpiewakiem Andrea Bocelli. Ten światowej sławy piosenkarz również jest niepełnosprawny. Andrea jest niewidomy. Aktualnie Olivier uczy się w Bayreuth w Niemczech. Tam rozwija grę nauki na pianinie oraz śpiew klasyczny. Przez wiele lat związany był z Otwockiem.
Ostatnio Olivier zdobył wyjątkowe wyróżnienie podczas Konkursu „Lodołamacz”. Otrzymał nagrodę „Lodołamacz Specjalny” dedykowany dla osoby o wybitnych osiągnięciach na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Szczerze gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia w świecie. Jesteśmy przekonani, że jeszcze nie raz napiszemy o historii naszego bohatera.
Co wiemy o tym wyjątkowym konkursie?
Konkurs jest organizowany przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON. Wskazany konkurs organizowany jest w naszym kraju już po raz szesnasty. Prestiż konkursu podkreśla fakt, że jego realizacja została objęta przez pierwszą damę kraju Agatę Kornhauser-Duda. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na osoby z niepełnosprawnościami, a także na wszystkich, którzy w sposób szczególny im pomagają.
Każdego roku przyznawane są liczne nagrody, wyróżnienia i statuetki. Występuje nagroda pt. „Lodołamacze dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie” w najróżniejszych kategoriach jak np. otwarty rynek, zdrowa firma, rehabilitacja społeczno – zawodowa, instytucja, dziennikarz bez barier, przyjazna przestrzeń. Ambasadorami konkursu byli m.in. piosenkarka Urszula Dudziak oraz śpiewaczka Stanisława Celińska.
Konkurs realizowany jest dzięki wsparciu środków finansowych Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym zamierzeniem tego przedsięwzięcia jest wpływ na wzrost aktywności osób niepełnosprawnych w najróżniejszych obszarach życia. To świetna inicjatywa, która powinna być propagowana i stawiana za wzór w zakresie edukacji kulturalnej i społecznej. Zachęcamy wszystkich chętnych do udziału w następnych edycjach konkursowych.