Nowa droga Rudno-Oleksin umożliwia start komunikacji publicznej w gminie Siennica
Finalizacja budowy drogi łączącej Rudno i Oleksin stała się faktem. Projekt, koncentrujący się na odcinku znajdującym się w granicach Gminy Siennica, został zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu z budżetu gminy, które wyniosło 230 100,00 zł. Zespół odpowiedzialny za to przedsięwzięcie zajął się wszelkimi niezbędnymi przygotowaniami, w tym opracowaniem projektu, nadzorem budowlanym oraz wyborem firmy wykonawczej.
Uroczyste zakończenie prac budowlanych
W ceremonii odbioru nowo wybudowanego odcinka uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz oraz osoby zaangażowane w realizację projektu. Wśród nich obecni byli Burmistrz Gminy Siennica, Stanisław Duszczyk, oraz Sylwester Winek, pełniący funkcję Wójta Gminy Kołbiel. W wydarzeniu wzięli udział również Zastępca Wójta Krzysztof M. Kowalski, Sołtys wsi Oleksin Stanisław Cacko, a także reprezentant firmy wykonawczej Tomiraf oraz inspektor odpowiedzialny za nadzór inwestorski.
Znaczenie nowej drogi dla lokalnej społeczności
Ukończenie budowy drogi ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców regionu. Już w styczniu planowane jest uruchomienie pierwszej linii autobusowej, która połączy Teresin, Oleksin oraz Rudzienko z pozostałymi częściami gminy. Nowa trasa komunikacyjna ułatwi codzienne przemieszczanie się mieszkańców, zwiększając dostępność do usług i miejsc pracy.
Inwestycja nie tylko poprawi komfort życia mieszkańców, ale także może przyczynić się do rozwoju gospodarczego regionu. Lepsza infrastruktura drogowa sprzyja bowiem napływowi nowych inwestycji oraz podnosi atrakcyjność lokalnego rynku dla przedsiębiorców.
Źródło: facebook.com/KolbielGmina

Nowa droga Rudno-Oleksin umożliwia start komunikacji publicznej w gminie Siennica
Integracja społeczna w praktyce
Odkryj wyjątkowe świąteczne upominki w naszym teatrze!
Otwock na artystycznej mapie Polski: Teatr Tańca i Magia Sceny w akcji