Koncerty w regionie – kalendarium

Wybrane wydarzenia muzyczne w okolicy na najbliższe dni lipca.

18.07.2021

Koncert muzyki klasycznej pt. „Od fantazji do rapsodii”

W piątej edycji „Klasyka na leżakach” w Otwocku Wielkim odbędzie koncert w wykonaniu saksofonisty Mateusza Dobosza i pianisty Mariusza Rutkowskiego. Artyści to uznani wykonawcy i laureaci wielu prestiżowych konkursów. Warto podkreślić, że Mariusz Rutkowski jest laureatem Nagrody Fryderyk 2007 w kategorii Album Roku – Muzyka Wokalna. Koncert odbędzie się w Pałacu Bielińskich o godzinie 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

18.07. 2021

Koncert grupy Spirituals Singers Band

Koncert pt. „OKU-LA-LA-RY” to propozycja dla dzieci ale również dla całej rodziny. Wystawiony zostanie w formie spektaklu i oparty będzie na wierszach Juliana Tuwima. Za oprawę muzyczną odpowiada Włodzimierz Szomański. Wydarzenie odbędzie się w Wiązownie w Parku Centrum o godzinie 16:00. Wstęp wolny.

17.07.2021

Koncerty zespołów Blues Time i Blue Jay Fly

Koncerty zrealizowane zostaną w Parku Miejskim „na muszli” o godzinie 20:00. To propozycja dla fanów bluesa. Zespół Blues Time został założony przez kilku dobrych znajomych z okolic Otwocka i Warszawy. Ich działalność to kontynuacja zespołu Blues 66. Liderem grupy jest Zbigniew Jędrzejczyk, który jest popularną postacią w kręgach bluesowych. Drugi zespół Blue Jay Fly tworzą muzycy z dużym doświadczeniem scenicznym i dali poznać się Otwockiej publiczności podczas Blues Bazar w 2020 roku. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

17.07.2021

Koncert Karma Sound

Koncert zrealizowany będzie w emowskiej przystani Pod Prąd i rozpocznie się o godzinie 19:00. To propozycja dla fanów klimatów reggae. Artysta występujący pod pseudonimem Karma Sound to DJ, animator i promotor muzyki alternatywnej działający już pod ponad 20 lat. Gra muzykę w stylu dub, dancehall, calypso, ska, roots & culture, rub, rocksteady. Wstęp wolny.

16.07.2021

Koncert plenerowy zespołu Klamka

Koncert obędzie się w letnim ogródku Stacji Falenica. Wystąpi grupa Klamka, która zaprezentuje twórczość Chrisa Cornella w nowych aranżacjach. Ciężkie brzmienia amerykańskiego muzyka zostaną zastąpione elektronicznym, popowym i jazzowym wydaniem. Koncert odbędzie się o godzinie 19:30. Wstęp wolny.